środa, 7 listopada 2018

Yves Rocher | Act Beautiful, czyli Sadzimy dla dobra planety!

Decydując się na wspieranie marek kosmetycznych warto zwracać uwagę nie tylko na kosmetyki, które sprzedają, ale również na ich inicjatywy w sferze ekologii. Stosunek do środowiska pokazany jest poprzez działania marki. Podstawą jest poszanowanie dla natury, a więc czerpanie z jej bogactw w sposób zrównoważony. Od 1997 roku marka Yves Rocher prowadzi własne uprawy ekologiczne zgodnie z zasadami rolnictwa biologicznego, czyli bez użycia środków chemicznych takich jak nawozy, pestycydy czy herbicydy. Obecnie obejmują one obszar 55 hektarów i posiadają certyfikat Ecocert. To właśnie one są głównym źródłem naturalnych ekstraktów, które znajdują się w kosmetykach marki.

Yves Rocher | Act Beautiful, czyli Sadzimy dla dobra planety!


Prowadzenie własnych upraw to tak naprawdę dopiero początek. Marka Yves Rocher idzie o krok dalej i z każdym rokiem angażuje się jeszcze mocniej w walkę o piękną Ziemię. Jednym z działań jest ustawienie 200 uli, które mają na celu zahamować widoczny spadek populacji pszczół. To one są naturalnymi wskaźnikami różnorodności biologicznej! Dodatkowo marka nie stosuje w swoich kosmetykach składników pochodzenia zwierzęcego z wyjątkiem miodu i wosku pszczelego, a także nie przeprowadza testów na zwierzętach. Duży nacisk kładziony jest również na tworzenie innowacyjnych opakowań, które zawierają mniejszą ilość plastiku, a także stosowanie materiałów odpowiednich do recyklingu. W opakowaniach nie znajdziecie ulotek, które dodatkowo niszczą i zaśmiecają naturalne środowisko. Od 2010 roku Yves Rocher zredukowało także emisję CO2 w swoich fabrykach o 10% w skali rocznej, a zużycie wody aż o 17%.

Yves Rocher | Act Beautiful, czyli Sadzimy dla dobra planety!

Najbardziej imponującym celem, jaki Fundacja Yves Rocher sobie obrała jest posadzenie 100 000 000 drzew na całym świecie do 2020 roku! Na tą chwilę liczba ta wynosi prawie 83 000 000, a średnio co 3 sekundy sadzone jest kolejne drzewo. Jeżeli chcecie na bieżąco śledzić postępy marki to zajrzyjcie na ich stronę, na dole znajdziecie licznik! Pomysł sadzenia drzew narodził się w 2007 roku w Kenii, gdzie Jacques Rocher, syn założyciela marki i prezes Fundacji Yves Rocher, spotkał się z Wangari Maathai – pierwszą Afrykanką, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. To właśnie tam zobowiązał się do zasadzenia miliona drzew na całym świecie. Sadzenia odbywają się w miejscach zniszczonych na skutek kataklizmów, a także działalności człowieka i są wybierane przy współpracy z lokalnymi organizacjami samorządowymi. Do tej pory zalesione zostały tereny m.in. w Indiach, Brazylii, na Madagaskarze, Haiti, w Senegalu, Kenii, na Ukrainie, a także w Polsce.

Yves Rocher | Act Beautiful, czyli Sadzimy dla dobra planety!

Od 2010 roku Fundacja Yves Rocher sadzi drzewa na terenie Polski we współpracy z organizacją pozarządową Aeris Futuro. Wspólnie zostało posadzonych już 400 000 drzew, a kolejne są planowane na 2019 rok. Możecie je znaleźć między innymi w Koszęcinie, Rybniku na terenach zdegradowanych w skutek szkód górniczych czy w Sędziszowie na terenach przy składowisku odpadów. Nowe zalesienia w Górach Stołowych odbudowują drzewostan po kataklizmach naturalnych, a w Kluszkowcach rewitalizują tereny okalające Jezioro Czorsztyńskie w ramach działań glebochronnych, wodochronnych, ochrony siedliskowej i krajobrazowej. Najnowszym celem Fundacji Yves Rocher i organizacji Aeris Futuro jest zalesienie poprzemysłowych terenów Nowej Huty w Krakowie. Pierwsze działania rozpoczęły się już w tym roku, a do końca 2019 planowanie jest zasadzenie aż 100 000 drzew. Dzięki nim zostanie wsparta walka ze smogiem, który jest bardzo dużym problemem w Krakowie, a także schronienie znajdą okoliczne ptaki i zwierzęta. Miałam przyjemność uczestniczyć w sadzeniu 300 drzew i był to dla mnie prawdziwy zaszczyt. To ogromna satysfakcja móc zrobić coś tak dobrego dla siebie, jak i dla kolejnych pokoleń.

Yves Rocher | Act Beautiful, czyli Sadzimy dla dobra planety!

Pewnie zastanawiacie się jak Wy możecie wesprzeć akcję Fundacji Yves Rocher. Są na to trzy sposoby i aż dwa z nich nie wymagają od Was dodatkowych wydatków. Przede wszystkim możecie założyć kartę Stałego Klienta Yves Rocher. W podziękowaniu marka posadzi jedno drzewo. Po drugie przy składaniu zamówienia możecie zrezygnować z otrzymania prezentu. Ten drobny gest przyczyni się do posadzenia kolejnego drzewa. Aby przyłączyć się do akcji możecie również kupić jeden z rewelacyjnych skoncentrowanych żelów pod prysznic lub skoncentrowany szampon do włosów. Obydwa kosmetyki należą do grona moich absolutnych ulubieńców, a przy okazji pomagają w walce o piękne środowisko! Musicie je wypróbować!

Yves Rocher | Act Beautiful, czyli Sadzimy dla dobra planety!

Dajcie znać w komentarzach czy zwracacie uwagę na proekologiczne działania marek i czy wpływają one na Wasze decyzje zakupowe. Dla mnie jest to bardzo ważny aspekt i z ogromną przyjemnością wspieram takie inicjatywy. Gdyby każdy z nas pomógł w posadzeniu chociażby jednego drzewa, w krótkim czasie poprawilibyśmy stan naszej planety, a także powietrza którym na co dzień oddychamy.

46 komentarzy

 1. Ja uwielbiam ten skoncentrowany żel pod prysznic i najchętniej zabieram go ze sobą na wyjazdy. Jest bardzo wydajny i mimo, że butelka wydaje się niewielka to wystarcza mi już prawie na rok czasu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Całymj sercem jestem za tą akcją i podoba mi się ten pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietna akcja. Bardzo mi się podobała :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już od dawna wybieram świadomie jeśli chodzi o naturalne kosmetyki. Marka YR jest zawsze w mojej kosmetyczce

  OdpowiedzUsuń
 5. Popieram takie akcje. Mam od dawna kartę klubu stałego klienta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. o widze moj ulubiony zel pod prysznic:P

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, bardzo podoba mi się ta akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna akcja ;) Nie słyszałam o niej wcześniej ;) Sama marka nie jest mi raczej dobrze znana. Ale bardzo lubię ich szatę graficzną ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna akcja, bardzo się chwali

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajna akcja. Nawet nie wiedziałam, że Yves Rocher prowadzi własne uprawy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo dobra inicjatywa i dobrze wiedzieć, że markom zależy na czymś więcej niż tylko dobre prosperowanie ich biznesu, ale również na dbaniu o środowisko ;) A wzięcie udziału w akcji sadzenia drzewek musiało być dla Ciebie niesamowitym przeżyciem!

  OdpowiedzUsuń
 12. This is so inspiring! I love the post:)
  Dilek ...

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam markę Yves Rocher, ale nie miałam pojęcia, że sadzą drzewa także w Polsce :) Tym chętniej będę używała ich kosmetyków :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna akcja, gdyby tak więcej marek itp. brało z nich przykład w tej kwestii :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo dobry pomysł. Lubię tę markę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetna inicjatywa! Jestem pewna, że takie grupowe sadzenie drzew to musi być genialna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Takie działania marek się ceni. Dobrze, że YR dba o środowisko :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetny pomysł, bardzo lubię tę markę :)
  Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 19. Rzeczywiście jeśli marka zwraca uwagę na takie rzeczy to jest bardzo ważne i pozytywne. Marka znana i lubiana.

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 20. i właśnie za to uwielbiam też Yves Rocher;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Był bom na sadzenie drzew na IG :P

  OdpowiedzUsuń
 22. fajna akcja, jak najbardziej trzeba wspierać, a kosmetyki YR lubię i chętnie po nie sięgam ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. To bardzo fajna akcja i świetna inicjatywa ze strony marki YR. Ja natomiast nie wybieram kosmetyków stricte pod względem działania marki. Myślę jednak, że sporo konsumentów doceni taki gest marki :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Wspaniała inicjatywa - oby więcej takich :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Super taka akcja :) jestem ciekawa czy u nas sa te kosmetyi bo jakos ich jeszcze nie spotkalam

  OdpowiedzUsuń
 26. fajny pomysł, niestety z tą marką jakoś mi nie po drodze, ale może wkrótce :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Fajna akcja, dawno nie miałam nic tej marki.

  OdpowiedzUsuń
 28. Świetna akcja, kiedyś byłam stałym klientem, ale po kilku problemach z przesyłkami i wycofaniu moich ulubionych kosmetyków z oferty, zrezygnowałam.

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo lubię tę markę - i sama inicjatywa wspierająca ekologiczny system myślenia i dbania o nasza planetę sprawia,że marak jeszcze barzdiej zyskuje w moich oczach :)

  OdpowiedzUsuń
 30. mega inicjatywa!!! a markę bardzo lubię i często sięgam po ich kosmetyki

  OdpowiedzUsuń
 31. Świetna akcja. Nie wiedziałam, że w Polce sadzi się tyle nowych drzew.

  OdpowiedzUsuń
 32. Jak mi się uda, to zajdę dziś do Yves Rocher po jakiś szampon ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze!

TOP